En Son Güncel DNS Sunucu Adresleri

2019 – Güncellenmiş Yeni Liste

Aşağıdaki tabloda yer alan DNS adresleri güncel olup, yasaklı sitelere giriş için bu DNS numaralarını bilgisayarınızın DNS ayarlarında kullanabilirsiniz.

DNS hakkında bilgi almak için burayı, DNS ayarlarını nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Servis SağlayıcıTercih Edilen DNS SunucusuDiğer DNS Sunucusu
Yandex DNS77.88.8.877.88.8.1
Level3209.244.0.3209.244.0.4
Google8.8.8.88.8.4.4
Securly184.169.143.224184.169.161.155
Comodo Secure DNS8.26.56.268.20.247.20
OpenDNS Home208.67.222.222208.67.220.220
DNS Advantage156.154.70.1156.154.71.1
Norton ConnectSafe198.153.192.40198.153.194.40
ScrubIT67.138.54.120207.225.209.77
OpenNIC74.207.247.464.0.55.201
Public-Root199.5.157.131208.71.35.137
SmartViper208.76.50.50208.76.51.51
Dns advantage156.154.70.1156.154.71.1
Safe DNS195.46.39.39195.46.39.40
ScrubIt67.138.54.100207.225.209.66
CensurfriDNS89.233.43.7189.104.194.142
Public Root199.5.157.131208.71.35.137
CloudFlare1.1.1.11.0.0.1
Verisign64.6.64.664.6.65.6
DNS.WATCH84.200.69.8084.200.70.40
openNIC96.90.175.167193.183.98.154
DynDNS216.146.35.35216.146.36.36
Alternate DNS198.101.242.7223.253.163.53
TTnet (Türk Telekom) DNS195.175.39.49195.175.39.50